• Aktualności
 • PołoĹźenie
 • Historia
 • Galeria
 • Kontakt
 • Archiwum
 • SOŁECTW@ W SIECI - konkurs na wiejską stronę www

  Strona skrzypiec.info bierze udział w konkursie SOŁECTW@ W SIECI organizowanym przez Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów. „Celem konkursu jest przeciwstawienie się wykluczeniu cyfrowemu, które grozi szczególnie na obszarach wiejskich. Niestety sam dostęp do Internetu jest rozwiązaniem niewystarczającym, jeżeli nie pójdzie za tym zintegrowany program edukacyjny, a osoby uświadomione czym jest Internet nie będą miały dostępu do urządzeń, za pomocą których będą mogły z nich korzystać. Dlatego obok zintensyfikowanych działań zmierzających do rozwoju infrastruktury telekomunikacyjnej gwarantującej dostęp do szerokopasmowego Internetu, który stał się standardem w znacznej części krajów Unii Europejskiej potrzebne są inicjatywy edukujące społeczności wiejskiej w zakresie korzystania z komputera i Internetu. Takim właśnie działaniem jest konkurs SOŁECTW@ W SIECI, który poprzez promocję dobrych praktyk będzie zachęcał liderów społeczności wiejskich do aktywizacji w cyberprzestrzeni ”.

  Konkurs składa się z dwóch etapów. Do 20 czerwca jury powołane przez organizatora wybierze najlepszą stronę w poszczególnych województwach (etap pierwszy). Później z 16 wiejskich witryn wyłoniona zostanie najlepsza strona w Polsce.

  Konkurs ma charakter ogólnopolski. Z województwa opolskiego chęć udziału zadeklarowało 15 witryn internetowych, wśród nich 3 z powiatu prudnickiego - oprócz naszej również strona Jasiony i Niemysłowic.

  Trzymajcie kciuki za jedną ze stron z Ziemi Prudnickiej :)

  Więcej o konkursie na:
  konkurs.kss.org.pl

  Dodano: 3 czerwca 2014 r.


  SOŁECTW@ W SIECI

  [Rozmiar: 166820 bajtów

  Wszelkie prawa zastrzeĹźone.
  2012-2021
  Projekt i wykonanie: MW - numbat.