• Aktualności
 • PołoĹźenie
 • Historia
 • Galeria
 • Kontakt
 • Archiwum
 • Piękny wieczór w Domu Kultury

  W niedzielę 19 stycznia 2014 r. odbył w Wiejskim Domu Kultury w Skrzypcu „Wieczór kolęd i pastorałek”. Zebranych gości przywitał i zaprosił do wysłuchania świątecznych pieśni Marian Gul - dyrektor GOKSiR w Lubrzy. A była to uczta dla uszu. Tradycyjne kolędy w wykonaniu Moniki Jaśkowiec, Klaudii Początek, Amelii Morzywołek, Julii Cholewińskiej, Darii Kowalskiej, Agnieszki Kowalskiej, Magdy Hajost, Michała Boguszewskiego i Rafała Zając wzruszały i wywoływały uśmiech na twarzy. Cała gromada młodziutkich wykonawców przebrana w stroje Świętej Rodziny, aniołów i pasterzy przypominała o znaczeniu świąt Bożego Narodzenia. Ale to nie był koniec atrakcji tego wieczoru. Na pełne uznanie zasługuje także Studio Piosenki z Olszynki - druga grupa muzyków występujących w Skrzypcu. Zespół pod kierunkiem Barbary Oczkowskiej w składzie: Martyna Rakowska, Sonia Piatrzak, Wiktoria Mazur i Artur Brylak wykonał kilka utworów nawiązujących tematem do niedawnych świąt. Było słychać, że młodzież znajduje się w doskonałych rękach, a zespół z Olszynki czeka wiele sukcesów, czego oczywiście życzymy.

  Ostatnim elementem spotkania było błogosławieństwo księdza proboszcza Alojzego Wojnara i życzenia przy opłatku. Później każdy z przybyłych mógł skorzystać z przygotowanego poczęstunku oraz cieszyć się pięknym zakończeniem okresu świąt Bożego Narodzenia.

  Muzyczna impreza przygotowana przez opiekuna Biblioteki Publicznej w Skrzypcu Bożenę Zając przyciągnęła sporą widownię, wśród której znaleźli się: Wójt Gminy Lubrza Mariusz Kozaczek, Wicewójt Krzysztof Barwieniec, Przewodnicząca Rady Gminy Elżbieta Szwadowska, ksiądz proboszcz Alojzy Wojnar, sołtys wsi Marek Mikołajczyk i radny Zenon Drabik.
  Dodano: 19 stycznia 2014 r.

  [Rozmiar: 166820 bajtów

  Wszelkie prawa zastrzeĹźone.
  2012-2021
  Projekt i wykonanie: MW - numbat.