• Aktualności
 • PołoĹźenie
 • Historia
 • Galeria
 • Kontakt
 • Archiwum
 • Dożynki Powiatowo-Gminne Dytmarów 2014

  W tym roku mieszkańcy Gminy Lubrza i powiatu prudnickiego świętowali 14 września 2014 r. zakończenie plonów w Dytmarowie. Mieszkańcy tej wsi i pozostali współorganizatorzy dożynek stanęli na wysokości i przygotowali wiele wspaniałych atrakcji. Pierwszą z nich był widowiskowy korowód. Wzdłuż pięknie udekorowanych domów wędrowała kolorowa parada przy akompaniamencie Bialskiej Orkiestry Dętej i akrobatycznym występie mażoretek. Dodatkowych efektów dostarczyły dwie grupy rekonstrukcyjne z Kędzierzyna-Koźla i Czech. W następnej kolejności wiele radości sprawiły scenki przygotowane przez mieszkańców Dytmarowa, był "wójt" i "ksiądz", Słowianki i kowale . Korowód zmierzał na boisko sportowe miedzy Dytmarowem a Skrzypcem, na którym odbyły się pozostałe części uroczystości. W związku z remontem kościoła ks. prob. Alojzy Wojnar odprawił polową mszę świętą. Po sumie odbyła się część oficjalna i artystyczna. Dożynkom patronowali starości: Anna Janicka i Leszek Giżycki Wszystkich zebranych przywitali organizatorzy dożynek: Starosta Prudnicki Radosław Roszkowski oraz Wójt Gminy Lubrza Mariusz Kozaczek. Wśród licznie przybyłych gości pojawili się m.in. prudnicka posłanka Janina Okrągły, burmistrzowie Prudnika, Głogówka i Białej, Nadleśniczy Nadleśnictwa Prudnik oraz przedstawiciele Komendy Policji. Także z Republiki Czeskiej pojawiła się godna reprezentacja w składzie: starostka z Dívčího Hradu Božena Mruzíková, starosta Slezských Pavlovic Jaroslav Šimáček, Pan Pavel Müller z rodziną oraz dziennikarz Studia STA Radek Vráblík.

  Tradycyjnie odbył się również konkurs na najpiękniejszą koronę żniwną. W gminnym konkursie za najpiękniejsze uznano prace z Laskowic (I miejsce), Słokowa (II miejsce) oraz Nowego Browińca (III miejsce). Równolegle odbył się konkurs na szczeblu powiatowym, tu wyniki przedstawiają się następująco: I miejsce Kierpień, II Laskowice, III Nowa Wieś Prudnicka i IV Szybowice.

  Na zakończenie święta plonów odbyła się zabawa dożynkowa. Niestety silny deszcz odstraszył część zgromadzonych, ale ci najwytrwalsi bawili się do samego końca.

  Jesteśmy pełni uznania dla mieszkańców Dytmarowa za ich zaangażowanie i wspaniale zorganizowaną imprezę. Gratulujemy :)
  Korowód dożynkowy  Występ sygnalistów Nadleśnictwa Prudnik  Dodano: 21 września 2014 r.

  [Rozmiar: 166820 bajtów

  Wszelkie prawa zastrzeĹźone.
  2012-2021
  Projekt i wykonanie: MW - numbat.